... Kdo vi kolik slz je ukryto za jednim usmevem, kdo vi kolik bolesti je ukryto za kouskem radosti ...

Španělsko - dovolená

30. května 2007 v 20:44 | KnoTka |  Zajímavosti
Haaa a je to tady jedeme do Španelska!! Uz potreti.. skvele...

Jj nemuzu se dockat.. Po ceste rakouske jezero... Monako... pag 14 dnu Spanelska..a po ceste zpatky Benatky a italske jezero.. No neni to nadhera?

Kde jedeme?
Jedeme na pobřeží Španělska, které se jmenuje Costa Dorada. Pro Costa Dorada (Zlaté pobřeží) ležící jižně od Barcelony jsou charakteristické dlouhé písečné pláže. Kromě zlatavých pláží, sluníčka a zábavy nabízí Costa Dorada také řadu historických a kulturních památek, které návštěvníci najdou zejména v Tarragoně. Za návštěvu stojí také malé romantické městečko Sitges. Costa Dorada je nádherná destinace, která nenabízí jen úžasné pobřeží, ale turisté se zde mohou věnovat i různým sportovním či kulturním aktivitám.
Letovisko , kde budeme ubytovaní se jmenuje La Pineda, a letos v něm už budeme potřetí. Kolem celého pobřeží se nachází bruslařská dráha. La Pineda je samostatnou částí Salou. S centrem města, které je vzdáleno cca 5 km, je spojena pravidelnou městskou dopravou. La Pineda je vyhledávána pro její příjemné písečné pláže. Pozvolný sestup mořského dna umožňuje bezpečné koupání i nejmenším dětem. Letovisko je klidnější než nedaleké rušné Salou a proto je
vyhledáváno zejména těmi, kteří touží po příjemném odpočinku s trochou zábavy, večerními procházkami, posezením v typických barech či hospůdkách.


Co navštívíme?

Po cestě je zastávka v rakouských Alpách a koupání v místním jezeru Wörther-see. Poté celodenní zástávka v Monacu - Monte Carlo.

Ve Španělsku nás čekají výlety do Aquopolisu, kterému je součástí delfinárium.


Potom celodení výlet do Barcelony, kde se půjdeme podívat na známý stadión New Camp a do podmořského akvária.
Poslední výlet je do Port Aventury. Na ten se taky těším nejvíce. Je to největší evropský zábavný park. Port Aventura je tématický park ve stylu Disneylandu, vytvořený filmovým studiem Universal Studios. Park je rozdělen do tzv. pěti světů.

Daleký západ je nejzajímavější svou celodřevěnou atrakcí Stampida Wooden. Dále jsou zde k vidění westernová představení, ve kterých většinou v hlavní roli bývají kaskadéři a jejich "vyloupení banky". Celý "svět" je ve stylu country. Tzn. dřevěné baráčky, ostré jídlo a pistole.
Další zemí je Čína, do které se vstupuje přímo přes velkou čínskou zeď. Nejžádanější atrakcí čínské
části parku je atrakce Dragon Khan, který se označuje jako první celosvětový podnos s osmi opaky. Česky to znamená, že má nejvíce výkrutů na světě. Jela sem na něm nesčetněkrát a musím uznat, že to je asi můj největší zážitek z návštěvy celého parku. Dále se v čínské části nacházejí restaurace ve kterých se tančí Can-can a jí čínská kuchyně. Dále je tam spousta atrakcí ve tvaru draka atd. Nachází se zde taky typický řetízkový kolotoč.
Další zemí je Středomoří. Toto je vstupní část parku, ve které se nachází velké jezero, na kterém se v době uzavření parku pořádá ohňostroj a velkolepá show. Po jezeru se můžete projet i lodí.

Ve středomoří je i nástupní stanice vlaku, který projíždí celým parkem. Podle oficiálního webu parku bude letos ve středomoří představena nová atrakce, a to Furius Baco.
Potom Polynésie. V polynésii se náchází známá atrakce Tutuki Splash, kterou známe třeba ze seriálu Tak jde čas. Další, menší atrakce se jmenuje tami-tami. Je to takové menší vydání atrakce Dragon Khan.
Potom se tady ještě nachází typická česká houpací loď, akorát v takovém indiánském provedení. Hodně se mi v téhle zemi líbilo polynéské vystoupení.
Poslení zemí je Mexico. V Mexiku se nachází atrakce Hurakan Kondor, která se v lokalitě parku nachází teprve dva ro ky. Hurakan Kondor je 100 m volným pádem.
Dále se tu nachází typická housenková dráha. V Mexicu je spousta restaurací s mexickými jídly jako jsou ostré fazole, tortilly atd.
Na zpáteční cestě nás ještě čeká návštěva Benátek a koupání v italském jezeru.

Už se moc těším.. akorát... autobus bude opět řídít ten no... viz. odkaz.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 richi richi | 30. září 2009 v 15:32 | Reagovat

ten stadion je kdyžtak nou camp...ale nevadíí...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama