... Kdo vi kolik slz je ukryto za jednim usmevem, kdo vi kolik bolesti je ukryto za kouskem radosti ...

Velmi nebezpečné známosti

12. června 2007 v 11:51 | KnoTka |  Viděno...

Nechutně bohatí snobové, intriky, faleš, přetvářka, Jaguár z roku 59, sex, drogy a singl Bitter Sweet Symphony od The Verve.. Ano, je to předělávka v americkém "Melrose Place stylu" (tzn. mladí, krásní a bohatí hrdinové a vše co k tomu patří), ale intriky se tu osnují velice hezky, erotický náboj je přítomen v dostatečné míře, na někoho je to možná trochu moc a místy je to i trošku samoúčelné, ale právě poukázáním na sexuální život zlaté mládeže se rozvine nádherný příběh na jehož jedné straně stojí skrznaskrz zkažená Sarah Michelle Gellar a na straně druhé božská Reese Witherspoon. A mezi nimi se zmítající Ryan Philippe coby Sebastian Valmont, zažívající nejzásadnější proměnu ve svém životě...nádhera...proti tomu je nejlepší filmový polibek roku 1999 naprosto nicotnou hormonální záležitostí;). Konec filmu doprovází jeden z nejnezapomenutelnějších (alespoň pro mě) a dnes už bohužel taky nejprofláknutějších songů vůbec - Bittersweet Symphony od The Verve. A i zbytek soundtracku rozhodně stojí za poslech.


Film, do kterého jsem se zamilovala asi po třech prvních minutách. Je pravda, že v tom možná má prsty Ryan Phillippe coby Sebastian Valmont, který většinu dámského publika ohromil svým přitažlivým zjevem a sálajícím sex-appealem. Ale i pánská část publika si smlsne na ďábelské kráse Kathryn a andělském zjevu mladé Annette.
Do tohoto filmu jsem se vžila natolik, že sem na konci měla pocit, že bych Kathryn asi zabila kdybych měla tu moc.
Proste krásně smutný příběh s trochou nadsázky a intrik, a do tohoto jemně zasazený sex a drogy. Někteří myslí, že film pro teenagery, ale myslím, že i pro starší fanoušky filmového světa to není k zahození.

Kathryn (Sarah Michelle Gellar) a Sebastian (Ryan Phillippe) jsou dva bohatí zhýčkaní teenageři z té nejluxusnější části Manhattanu. A také papíroví sourozenci, protože jejich nechutně bohatí rodiče spolu uzavřeli manželství. Výraz zlatá mládež se ani zdaleka nepřibližuje jejich dekadentnímu životnímu stylu. Sebastian poznal všechny krásné dívky z Manhattanu a také Kathryn je na svůj věk neskutečně zhýralá. O to víc ji rozzuří, když dostane kopačky od svého přítele, který vyměnil její rafinovaný půvab za panenskou nevinnost naivní Cecile (Selma Blair). Kathryn proto s bratříčkem uzavře ďábelskou a náležitě pomstychtivou sázku. Pokud playboy Sebastian, kterému ještě nedokázala odolat žádná dívka, připraví Cecile o panenství a navíc dokáže svést další květ andělské nevinnosti Annette (Reese Witherspoon), připraví mu nevlastní sestřička noc plnou nadpozemské rozkoše. Pokud Sebastian prohraje, přijde o svého milovaného Jaguara, ročník 56... (oficiální text distributora)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama